Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

ADMINISTRACIJA

 

 


 

 

Savivaldybė Meras Taryba

Pradžia



Turizmui draugiški miestai

Turizmo iššūkius Druskininkai sprendžia dalydamiesi patirtimi ir ateities įžvalgomis net su 8 Europos miestais

 

Druskininkų savivaldybės administracija kartu su kitais 8 Europos miestais (Genuja (Italija) Kaseresu (Ispanija), Venecija (Italija), Dan Lerė-Ratdaunu (Airija), Krokuva (Lenkija), Braga (Portugalija), Rovaniemiu (Suomija) ir Dubrovniku (Kroatija) jau antrus metus  dalyvauja bendrame projekte „Turizmui draugiški miestai“, kurio metu partneriai dalydamiesi patirtimi sprendžia savo su darniu turizmu susijusius iššūkius, įtraukiant visas turizmo plėtra suinteresuotas šalis bei vietos bendruomenę. Šiam tikslui kiekvienas miestas yra subūręs vietos grupes. Druskininkų URBACT vietos grupės darbe dalyvauja savivaldybės vadovai, turizmo ir investicijų sričių administracijos specialistai, Turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai, turizmo verslo, Druskininkų savivaldybės tarybos bei Druskininkų bendruomenės atstovai. Bendradarbiaudami projekto partneriai dalijasi patirtimi, kaip darniai plėtoti turizmą savo miestuose ir su ekspertės pagalba kartu ieško sąlyčio taškų ir  visiems aktualių problemų sprendimo būdų.

Iki karantino 2019 m. antroje pusėje  ir 2020 m. pradžioje įvyko du partnerių susitikimai Genujoje ir Bragoje,  2019 m. rudenį projekto ekspertė bei pagrindinio partnerio Genujos atstovas aplankė Druskininkus.

Dėl kilusios pandemijos padėtis turizmo sektoriuje susikomplikavo visoje Europoje ir pasaulyje bei stipriai pakoregavo paties projekto eigą – tiek susitikimų formatą, tiek pačią tematiką. Partnerių susitikimai, turėję vykti skirtinguose Europos miestuose, dėl karantino suvaržymų nuo praeito pavasario vyksta tik nuotoliniu būdu. Jei anksčiau viena iš pagrindinių miestų problemų buvo turistų srautų suvaldymas, tai praėjusių metų spalio pabaigoje vykusiame nuotoliniame susitikime miestai dalijosi įžvalgomis, kaip vasaros sezono metu jiems sekėsi prisitaikyti prie naujų aplinkybių, susijusių su naujais saugumo reikalavimais, kelionių į užsienį ribojimais ir dramatišku užsienio turistų skaičiaus sumažėjimu; kokias rinkodaros priemones taikė, kad pritrauktų vietos turistus ir pan. 

Šių metų vasario pabaigoje vykusio susitikimo tema - sveikata ir saugumas. Į susitikimą buvo pakviesti sveikatos specialistai, kurie pristatė profesionalų požiūrį, miestai partneriai pasidalijo patirtimi, kokius būdus ir priemones taikė, kad  užtikrintų turistų ir vietos gyventojų saugumą. Daug dėmesio buvo skiriama ateities planams, susijusiems su turizmo atgaivinimu, atlaisvinus keliavimo galimybes bei pasiruošimui saugiai priimti turistus: infrastuktūros ir lauko erdvių pritaikymas, parama verslui prisitaikant prie naujų saugumo reikalavimų, miestų kaip saugių turizmo krypčių reklamavimas, nauji turizmo produktai, pvz. reabilitacinio gydymo paslaugų paketai įveikusiems COVID-19, naujas renginių formatas, saugios ekskursijos, skatinančios aplankyti mažiau lankomus objektus,  orientaciniai žygiai su bekontakte registracija ir virtualiais žemėlapiais, verslo subjektų skatinimas vykdyti jungtines reklamos kampanijas bei dalyvauti bendrose rinkodaros akcijose, skaitmeninių įrankių diegimas ir panaudojimas turistų srautų valdyme ir pan. Nuotolinio susitikimo pabaigoje miestų partnerių buvo paprašyta išskirti darnaus turizmo sritis, kuriose jie norėtų pasisemti patirties iš kitų partnerių, ir pasiūlyti naudingą patirtį, kuria jie galėtų pasidalinti su kolegomis.

Tam praeitą savaitę buvo surengtas URBACT vietos grupės narių susitikimas. Jo metu atsakingi savivaldybės administracijos specialistai URBACT vietos grupės nariams pristatė tarptautinio partnerių susitikimo rezultatus bei aptarė anksčiau minėtas sritis. Nutarta, kad iš kitų partnerių Druskininkai norėtų pasisemti patirties, kaip skaičiuojami vienadieniai turistai, kokie skaitmeniniai įrankiai naudojami turistų stebėsenai; kaip partneriai kovoja su šešėliu apgyvendinimo paslaugų sektoriuje.

O mūsų savivaldybė galėtų pasidalinti savo sėkmės paslaptimi įtraukiant vietos bendruomenes.  Už tai esame ne kartą įvertinti, pelnytas ne vienas apdovanojimas. 2014 metais Europos komisijos atstovybė Druskininkų savivaldybei ir visai bendruomenei už įdėtas pastangas puoselėjant tarpusavio bendravimą, ieškant ir surandant bendrus sprendimus, kuriant jaukią aplinką ir garsinant Druskininkus skyrė „Auksinę krivūlę“ (nominacija „Stipri bendruomenė – stipri Europa“). 2017 m. LR Kultūros ministerija įvertino ilgametę ir kūrybingą Viečiūnų bendruomenės veiklą. Viečiūniškiams buvo įteiktas diplomas, liudijantis apie Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardo suteikimą Viečiūnams 2018 metams. „Už aktyvumą, nepavaldų amžiui“ 2018 m. apdovanota Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Druskininkų bendrija, vienijanti apie 200 aktyvių garbaus mažiaus žmonių ir aktyviai prisidedanti organizuojant miesto renginius ir šventes, į kurias įtraukia druskininkiečius, jaunimą, visai bendruomenei primena senąsias tradicijas, propaguoja sveiką gyvenimo būdą, sportuoja, organizuoja mankštas ir seminarus. 2020 m. renginyje „Lietuvos pokytis 2019“ vertinant labiausiai prisidėjusius prie neįgaliųjų įtraukties į darbo rinką, Druskininkams buvo įteiktas neįgaliesiems draugiškiausio miesto apdovanojimas.

Iki šios vasaros vidurio suplanuotos keturios kasmėnesinės 2 val. trukmės tarptautinės vaizdo konferencijos, o liepos viduryje, jei tik situacija, susijusi su pandemija, pagerės,  tikimasi saugiai surengti tarptautinį partnerių susitikimą Druskininkuose.


 

Nauja realybė - Kroatijoje turėjęs vykti tarptautinio projekto „Turizmui draugiški miestai“ susitikimas organizuotas nuotoliniu būdu

Spalio 29 -30 d. įvyko nuotolinis tarptautinio projekto „Turizmui draugiški miestai“ partnerių susitikimas, kurio tikslas -  aptarti su dėl COVID-19 susidariusią situaciją turizmo sektoriuje skirtingose šalyse, pasidalinti patirtimi, kaip turizmą vystantys miestai sprendžia su tuo susijusias problemas ir atitinkamai pakoreguoti projekto veiklas, atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją. Susitikime dalyvavo ir Druskininkų savivaldybės atstovai .

Druskininkų savivaldybė projekte dalyvauja kartu su kitais 8 Europos miestais: Genuja (Italija) Kaseresu (Ispanija), Venecija (Italija), Dan Lerė-Ratdaunu (Airija), Krokuva (Lenkija), Braga (Portugalija), Rovaniemiu (Suomija) ir Dubrovniku (Kroatija). Projektu siekiama pagerinti miestų partnerių gebėjimus spręsti su darniu turizmu susijusius iššūkius, įtraukiant visas turizmo plėtra suineresuotas šalis bei vietos bendruomenę. Šiam tikslui kiekvienas miestas yra subūręs vietos grupes. Druskininkų URBACT vietos grupės darbe dalyvauja savivaldybės vadovai, turizmo ir investicijų sričių administracijos specialistai, Turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai, turizmo verslo, Druskininkų savivaldybės tarybos bei Druskininkų bendruomenės atstovai. Bendradarbiaudami projekto partneriai dalijasi patirtimi, su kokiomis problemomis susiduria plėtodami turizmą savo miesuose ir su ekspertės pagalba kartu ieško sąlyčio taškų ir sprendimo būdų.

Šio susitikimo metu partnerių nuotaikos nebuvo itin optimistinės. Pandemija stipriai pakoregavo situaciją visuose iki šiol daugybės turistų sulaukdavusiuose Europos miestuose. Jei iki COVID – 19 krizės tokie miestai kaip Krokuva, Venecija ir Dubrovnikas sprendė didelių turistų srautų suvaldymo problemas , o Druskininkai bei trečias pagal dydį Portugalijos miestas Braga vis dar siekė auginti turistų skaičių išsaugant miestų autentiškumą, po pasaulį ir Europą išplitusi Covid-19 pandemija stipriai kirto turizmo sektoriui ir dabar visi miestai sprendžia kaip išgyventi šio sektoriaus įmonėms ir kaip  vėl saugiai prisivilioti turistus į savo miestus. Susitikimo metu kiekvienas partneris pristatė padėtį savo mieste ir šalyje, pasidalijo geraisiais pavyzdžiais, kaip suvaldyti situaciją. Druskininkų atstovai kolegoms partneriams pristatė nacionalinį turizmo skatinimo planą „atostogos medikams“ ir unikalią Druskininkų savivaldybės rudens akciją „Nusipelnau atostogų“, kuri skirta visiems, norintiems pailsėti Druskininkuose. Krokuvos idėja turistams  „Būk turistas savo mieste“  ragino vietinius pažinti savo miestą iš naujo ir leidžiant pinigus skatinti vietinį smulkų ir vidutinį verslą. Kiti miestai, kaip ir Druskininkai, atvėrė viešąsias erdves kavinėms ir restoranams. Taip pat aptarta, kokios pagalbos miestai sulaukia arba nesulaukia iš savo valstybių. Susitikimo metu Europos miestų pasidalintos įžvalgos ir kovos su Covid-19 pandemija patirtis buvo naudinga visiems partneriams. Situacija yra tikrai dramatiška visose šalyse, o kartu priimti iššūkius yra gerokai lengviau.

Tai jau antras projekto susitikimas, kuris įvyko nuotoliniu būdu. Šįkart susitikimas turėjo įvykti Kroatijos mieste Dubrovnike. .Kitas numatomas po 3 mėn. Ar jis vyks tiesiogiai, ar nuotoliniu būdu parodys laikas.

Nors nuotolinai susitikimai turi savų pliusų (mažesnės laiko, finansinės sąnaudos), tačiau visi projekto partneriai sutiko, kad toks būdas yra gerokai mažiau patrauklus. Taip sudėtingiau suprasti kiekvieno miesto turizmo poreikius, istorinį kontekstą ir aktualias problemas bei keistis gerąja patirtimi.


 



Druskininkų delegacija Portugalijoje sprendė su turizmu susijusius iššūkius

Dalyvaudama tarptautiniame projekte „Turizmui draugiški miestai“, Druskininkų savivaldybės delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus ir Administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Grigorienės, 2020 m. sausio mėnesį lankėsi trečiame pagal dydį Portugalijos mieste Bragoje.

 Į Portugaliją atvyko 9 projekto miestų partnerių – Druskininkų, Genujos (Italija), Venecijos (Italija), Dan Lerė (Airija), Krokuvos (Lenkija), Bragos (Portugalija), Rovaniemio (Suomija), Utrechto (Nyderlandai) ir Dubrovniko (Kroatija) atstovai. Susitikime nedalyvavo tik Kasereso (Ispanija) delegacija.

 Susitikimo dalyvius pasitikęs Bragos meras Ricardo Rio pristatė Bragos istoriją, išskirtinius renginius ir ekonomikos vystymąsi. Druskininkiečiai, savo ruožtu, kitiems projekto dalyviams pristatė mūsų kurortą. Šis susitikimas buvo skirtas pirmajam projekto etapui, kuris truko 6 mėn. Antrasis etapas tęsis dvejus metus ir prasidės šių metų gegužės mėnesį.

 Susitikimo metu veikė darbo grupės, kuriose buvo sprendžiama, kokios iniciatyvos būtų geriausios, siekiant paskatinti turistų sąmoningumą, taip pat buvo diskutuojama, kaip paskatinti, apdovanoti tvaraus turizmo geruosius pavyzdžius.

 Delegacijų atstovai taip pat sprendė ir Bragos miesto iššūkius. Buvo suformuluota užduotis, kaip būtų galima įveiklinti Bragoje nuo Romos imperijos laikų išlikusius griuvėsius, kurie išskirtiniai tuo, kad yra išlikęs beveik nepažeistas visas kvartalas. Siūlymų buvo įvairių – nuo parko įrengimo iki daugiafunkcio centro.

 Projektas „Turizmui draugiški miestai“ veikia pagal Europos Sąjungos URBACT programą ir jo esmė – pasitelkiant vietinius ir išorinius ekspertus, spręsti kiekvieno projekte dalyvaujančio miesto darnaus turizmo problemas. Kaip paaiškėjo projekto eigoje, problemos kiekviename mieste skirtingos – pvz., Venecijoje aktuali šiukšlinimo problema, Rovaniemyje, kuriame yra Kalėdų senelio būstinė, svarbus sezoniškumo klausimas. Druskininkai ir Braga sprendžia, kaip, didėjant turistų srautams, išlaikyti miesto autentiškumą, balansuoti tarp vietinės bendruomenės ir turistų poreikių.

 Pirmojo etapo metu praėjusių metų lapkričio 14 d. Druskininkuose jau lankėsi šio projekto pagrindinė ekspertė Anamaria Vrable bei projekto pagrindinio partnerio – Genujos (Italija) savivaldybės Rinkodaros ir kultūros skyriaus direktorius Cesare Torre. Jau tada specialistai Druskininkų miesto pokyčius įvertino teigiamai, o 2021 m. gegužę planuojamas visų projekto partnerių vizitas į Druskininkus.

 

 



Druskininkai išrinkti dalyvauti Europos miestų turizmo projekte

Tai, kad Druskininkai turizmo srityje yra Lietuvos lyderiai, žino visi, tačiau mūsų laimėjimus turizmo srityje įvertino ir Europos Sąjungos atsakingos struktūros. Europos Komisijos sprendimu, Druskininkai, kartu su dar aštuonių ES šalių miestais dalyvauja tvaraus turizmo projekte „URBACT“, kuris vykdomas dviem etapais 2019-2022 metais.

Praėjusią savaitę Druskininkuose lankėsi šio projekto ekspertė Anamaria Vrabie bei projekto pagrindinio partnerio – Genujos (Italija) savivaldybės Rinkodaros ir kultūros skyriaus direktorius Cesare Torre. Svečiai aplankė svarbiausius Druskininkų turizmo objektus, susitiko su atsakingais Druskininkų savivaldybės specialistais bei kurorto vadovais.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pristatė svečiams kurorto istoriją, turizmo srityje nuveiktus darbus. Po šio pristatymo projekto ekspertė A. Vrabie nesugebėjo suvaldyti susižavėjimo: „Vau! Tai, ką jūs nuveikėte per 18 metų, sunkiai protu suvokiama.“

 Ji supažindino Druskininkų atstovus su projektu „URBACT“, konstatuodama, kad jo tikslas – tarp projekto partnerių pasidalinti patirtimi, kokiomis kryptimis plėsti turizmą ir kaip tuo pačiu metu išlaikyti vietinių gyventojų gyvenimo kokybę.

 Šiame projekte be Druskininkų dalyvauja Portugalijos, Ispanijos, Kroatijos, Airijos, Lenkijos, Olandijos, Suomijos ir Italijos miestai, kuriuose aktyviai plėtojamas turizmas.

„URBACT“ ekspertai lankysis visuose devyniuose projekte dalyvaujančiuose miestuose ir su specialistais diskutuos turizmo klausimais bei ieškos visų projekto dalyvių sąlyčio taškų bei skatins dalijimąsi patirtimi.

 „Manau, jog svarbiausia šio projekto nauda – miesto įvaizdžio kūrimas ir stiprinimas projekto partnerių kontekste“, – sakė A. Vrabie.

 Meras R. Malinauskas pripažino, kad projektas Druskininkams yra įdomus. „Viskas įdomu, bet mes norėtume, jog visa ši veikla išvirstų į konkretų produktą, ir mes turėtume apčiuopiamos naudos“, – kalbėjo meras.

Svečiai bendravo darbo grupėje, kurioje su Druskininkų savivaldybės vadovais, turizmo, laisvalaikio, nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarė Druskininkų iššūkius, strategijas ir veiksmus, pateikė savo įžvalgas.


 

Projektas "Turizmui draugiški miestai" (pagal URBACT III programą)

Projektu siekiama pagerinti miestų partnerių gebėjimus spręsti savo su darniu turizmu susijusius iššūkius. Tikslinė grupė: praktikai, savivaldos darbuotojai, renkami atstovai, verslo, bendruomenės atstovai.

Druskininkų savivaldybė dalyvauja partnerio teisėmis. Pareiškėjas yra Genujos savivaldybė ir kiti 9 partneriai: Kasereso (Ispanija), Venecijos (Italija), Dan Lerė-Ratdauno (Airija), Krokuvos (Lenkija), Bragos (Portugalija), Rovaniemio (Suomija), Utrechto (Nyderlandai), Dura – Dubrovnikas  (Kroatija) savivaldybės.

Projekto įgyvendinimas prisidės prie Druskininkų kurorto populiarinimo tarptautinėje rinkoje, sustiprins Druskininkų kaip darnaus turizmo krypties įvaizdį, prisidės prie kurorto lankytojų ir gyventojų poreikių subalansavimo, pagerins turizmo valdymą savivaldos lygmeniu, tobulinant rinkodarą bei komunikaciją, paskatins valdžios atstovų, suinteresuotų verslo subjektų ir vietos bendruomenės bendradarbiavimą, padės pagerinti turizmo srityje dirbančių specialistų, darbuotojų ir kitų suinteresuotų atstovų e-rinkodaros ir komunikacijos įgūdžius, dalijantis ir perimant gerąją patirtį iš kitų Europos partnerių.

Projekto partneriai dalyvaus tinklaveikoje, kuri padės miestams pagerinti gebėjimus pritraukti turistus, valdyti turizmo srautų poveikį, išsaugant vietos identitetą bei balansuojant turistų ir vietos gyventojų poreikius. Partneryste siekiama paskatinti Europos miestus visuotinei diskusijai apie turizmo poveikį miesto vietovėms, į turizmą žvelgiant kaip į plėtros ir inovacijų akseleratorių, kai bendradarbiauja politikai, valdžios institucijos, vietos gyventojai, verslo įmonės, novatoriai ir  pasauliniai veikėjai.

Projekto trukmė 30 mėn. (I etapas - 6 mėn., II etapas – 24 mėn.)

Projekto veiklos:

·        Kiekvienas partneris sudarys  URBACT vietos grupę ( toliau UVG);

1 ETAPAS (6 mėn.) pradžia 2019-09-02

·        Partnerių atstovų susitikimas Genujoje (Dalyvauja vietos koordinatoriai). Partnerių prisistatymas (įgyvendinami veiksmai, lūkesčiai, iššūkiai, kliūtys, indėlis partnerystėje). Būsimų veiklų aptarimas, ekspertų vizitų grafiko sudarymas. Administravimo ir finansavimo taisyklių, ataskaitos teikimo procedūrų pristatymas.

·        Pagrindinės Druskininkų UVG sudėties identifikavimas.

·        Išorės eksperto vizitas į Druskininkus. Vizito tikslas  - susitikti su renkamu atstovu (ais), sinteresuotais darbuotojais, UVG nariais, surinkti informaciją  apie miestą ir parengti Pradinę studiją. Vietos iššūkių identifikavimas II projekto etapui.

·        2 etapo veiklų plano parengimas

·        Vietos koordinatorių susitikimas, kuriame bus pristatytos sekančio etapo veiklos ir paraiškos teikimo II etapui procedūra.

2 ETAPAS

·        UVG atstovai dalyvaus tarptautiniuose mokymuose ir mainų programoje;

·        Numatomas partnerių bendradarbiavimas taikant inovatyvius metodus (pvz., „gyvos laboratorijos“, „dilemos“), keičiantis strategijomis ir gerąja patirtimi, orientuojantis į darnaus turizmo ekonominius, socialinius ir aplinkosauginius aspektus.

·        Padedant išorės ekspertui kartu su UVG bus parengtas Integruotas veiksmų planas savo identifikuotiems iššūkiams spręsti.

URBACT partnerių tinklo iššūkiai:

·        turizmo poveikis vietos ekonomikai, daugiausia dėmesio skiriant santykiams tarp vietos valdžios institucijų ir privačių vietos subjektų, dalyvaujančių turizmo veikloje (pvz., viešbučių ir restoranų, transporto infrastruktūros sektorių atstovai, mažos ir vidutinės įmonės, inovatoriai, startuoliai ir t.t ) ir nacionalinio bei pasaulinio lygio rinkos dalyvių (pvz., informacinės komunikacijos platformos, kelionių organizatoriai ir pan. ) Aktyvaus verslo ir kitų suinteresuotųjų šalių dalyvavimo turizmo politikoje ir planavime skatinimas.

·        socialinis turizmo poveikis vietos bendruomenėms, daugiausia dėmesio skiriant tokioms temoms, kaip poveikis apgyvendinimo sektoriui, taip pat vietos gyventojų vaidmuo skatinant turistus jaustis atsakingais  laikinaisiais  vietos gyventojais,  socialines žiniasklaidos priemonių ir skaitmeninių įrankių panaudojimas.

·        atsižvelgiama ir į aplinkosauginius aspektus teikiant viešąsias paslaugas ir vykdant viešąsias funkcijas, pvz., atliekų tvarkymas  ir vandens tiekimas, viešojo transporto organizavimas, sutelkiant dėmesį į inovatyvius būdus ir strategijas, skatinančius darnų, tvarų ir etišką turizmą.

Visų projekto partnerių bendra projekto vertė I etapui 148 373,00 Eur, iš jų ES 113 137,55 Eur

Druskininkų savivaldybei tenkanti dalis projekte – 12 940,00 Eur

Druskininkų savivaldybės administracijos finansinis prisidėjimas - 1941, 00 Eur (15 proc.)

 

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
info@druskininkai.lt
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.