Druskininkų savivaldybėje kuriama palanki verslui aplinka. Kurorte veikia ne tik didieji verslo objektai – kaimiškosiose Druskininkų vietovėse sėkmingai vystomas smulkus bei vidutinis verslas. Nuo 2010 metų Druskininkų savivaldybės Tarybos sprendimu verslo liudijimams buvo pradėtos taikyti 50-ies procentų lengvatos. Dėl šio sprendimo iki 2014 metų verslo liudijimų skaičius padvigubėjo. Verslo sąlygų pokyčiai lėmė, kad Druskininkai tapo vis patrauklesni investuotojams. Be to, vietiniai gyventojai, ėmęsi verslo, sukūrė darbo vietas ne tik sau, bet ir kitiems.
Druskininkuose populiarėja smulkusis verslas – jį kuria aktyvūs, verslūs, išradingi Druskininkų savivaldybės gyventojai. Įvairios verslo idėjos populiarios ir kaimiškosiose Druskininkų vietovėse.
Leipalingio seniūnijoje gyvenanti ūkininkė, Bilso bendruomenės pirmininkė Gražina Auguvienė gerai žinoma kaip ypatingai gardžių sūrių gamintoja. Moters verslas kasmet darosi vis populiaresnis. Anksčiau pieną moteris parduodavo. Tačiau kur kas labiau pasiteisino sprendimas įkurti savo verslą ir užsiimti specialiomis edukacinėmis programomis. Visi, atvykę į šalia Druskininkų esantį Didžiasalio kaimą, tiesiog privalo aplankyti G. Auguvienės sūrinę.
Stračiūnų kaime gyvenantys Jolanta ir Algis Miliai prekiauja kokybišku dzūkišku medumi. Milių ūkyje – 140 avilių. Kokybišką medų jau spėjo įvertinti ne vienas klientas, o Algis Milius yra pelnęs ne vieną apdovanojimą.
Druskininkuose populiarus ir gėlininkystės verslas. Snaigupėje gyvenantys Nijolė ir Vytautas Čėsnai jau ne vienerius metus prekiauja savo užaugintomis gėlėmis bei įvairiais sodinukais. Sutuoktinių išaugintos gėlės papuošė ne vieną Druskininkų skverą.
Druskininkų kaimiškosiose vietovėse vis labiau populiarėja kaimo turizmas. Šį verslą puoselėja ne vienas verslininkas – vaizdingos Dzūkijos apylinkės, ežerai, miškai ir šalia esantis moderniausias Lietuvos kurortas traukia ne vieną Lietuvos ir užsienio poilsiautoją. Štai ne vienerius metus Vilkanastrų kaime veikianti Bilso sodyba turistams jau gerai žinoma ir puikiai vertinama. Prieš dešimt metų jos vietoje stovėjo apleisti pastatai, kurie virto moderniu kaimo turizmo kompleksu.
Kaimiškosiose vietovėse populiarėja gyvulininkystės verslas. Romualdas ir Regina Kranauskai prieš šešerius metus pradėjo auginti galovėjus ir iki šiol sėkmingai vysto pradėtą veiklą. Iš Vilniaus į vienkiemį netoliese Leipalingio atsikraustę sutuoktiniai džiaugiasi gamtos teikiama ramybe. Kranauskai šiuo metu prižiūri 11 galovėjų. Pasak sutuoktinių, šiuos gyvulius auginimui jie pasirinko atsižvelgę į turimas sąlygas – turimus nemažus pievos plotus.
Druskininkuose ir kaimiškosiose Druskininkų viwetovėse verslas vystomas itin intensyviai – duris atvėrė ne viena maitinimo įstaiga, klesti apgyvenimo ir pramogų verslai, tad kitoje rubrikoje „Druskininkai: kaip mes keičiamės“ pratęsime verslų Druskininkų savivaldybės teritorijoje temą.

G. Auguvienė įkūrė sūrinę, kurioje prekiauja savo pagamintais sūriais bei veda edukacines programas


Prieš dešimt metų įsigytos apleistos sodybos pastatai likę tik dokumentuose - šiandien Bilso sodyba džiugina modernumu ir patogumu


Snaigupėje gyvenantys Nijolė ir Vytaitas Čėsnai verslą pradėjo nuo nedidelio ūkio. Šiandien sutuoktiniai gėles augina moderniame šiltnamyje, o jų užaugintos gėlės puošia Druskininkus



Jolanta ir Algis Miliai puoselėja bitininkystės ūkį - nedideliame ceche dirba visa Milių šeima, o gardų Dzūkišką medų giria daugybė patenkintų klientų


Romualdas ir Regina Kranauskai augina neįprastus galovėjų veislės gyvuslius, šaindien jų yra net 11 |