Gražinant Druskininkų erdves, kryptingai buvo tvarkoma ir kurorto vandens telkinių aplinka. Besikeičiančių Druskininkų rubrikoje šįkart – pasakojimas apie tai, kaip keitėsi mieste esančių vandens telkinių – Druskonio ežero, Vijūnėlės tvenkinio ir Nemuno upės – aplinka.
Kurorto centre esantis Druskonio ežeras – vienas iš svarbiausių miesto objektų. Jo prieigose pasivaikščioti ir pasigrožėti gamta mėgsta ir vietiniai gyventojai, ir iš toliau atvykę turistai.
2011 metais sutvarkyta Druskonio aplinka – nutiestas naujas pėsčiųjų ir dviratininkų takas, sutvarkytas apšvietimas aplink visą ežerą, visoje ežero pakrantėje atsirado suoliukų. Išvalyti pakrantėje gausiai augę meldai.
2014 metais Druskonio pakrantė nuo miesto muziejaus pusės išgrįsta akmenimis, suformuota speciali aikštelė-amfiteatras, ten rengiami įvairūs renginiai. Druskonio ežeras vilioja ir vandens pramogomis: galima plaukioti vandens dviračiais, laivu „Druskonio perlas“, grožėtis kurorto fontanu.
2010 metais pradėti Vijūnėlės tvenkinio tvarkymo darbai. 2011 metais pradėtas tvarkyti šalia šio tvenkinio esantis pagrindinis miesto paplūdimys. Iš Vijūnėlės tvenkinio išsiurbiamas dumblas, pakrantėje suformuotas paplūdimys, pastatytos persirengimo kabinos, įrengtas viešasis tualetas, pastatyta pavėsinė, galima pasinaudoti pirtimi, veikia paplūdimo baras, yra paplūdimio tinklinio aikštelė, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės. Taigi druskininkiečiai ir miesto svečiai vasarą gali mėgautis gamtos teikiamais vasariškais malonumais tiesiog kurorto centre.
Šalia esantys Druskonio ežeras ir Vijūnėlės tvenkinys sudaro vientisą infrastruktūrą – juos jungia Vijūnėlės parkas, kuriame kasmet pražysta tūkstančiai narcizų, akį džiugina Japoniškos sakuros.
Verslininkai vis dažniau pasiūlo originalių vandens pramogų, pavyzdžiui, romantišką vakarienę, plaukiant laivu Druskonio ežere ir klausantis gyvos muzikos, pasiplaukiojimą elektrine valtele, drąsos išbandymą, skriejant vandenlente, naujos kartos vandens dviračius, galimybę išmėginti vandens burbulą.
Nemunas – dar viena svarbi kurorto vandens infrastruktūros dalis. Ten, kur anksčiau buvo tik smėlėtas skardis, 2007 metais pagal bendrą Valstybinio turizmo departamento projektą „Nemuno turistinės trasos pilotinis išvystymas“ įrengta patogi prieplauka. Galima rinktis ekskursiją į šalia Druskininkų esantį Liškiavos vienuolyno ansamblį arba legendomis apipintą Meilės salą.
Nemuno pakrantėje yra Grožio šaltinis – dar vienas kurorto simbolis, pamėgtas ir turistų, ir pačių druskininkiečių. Anksčiau Grožio šaltinis tryško iš specialios akmeninės sienelės, tačiau jo pasisemti nebuvo patogu. Todėl, vykdant projektą „Pasienio viešosios turizmo infrastruktūros plėtra atnaujinat senųjų gydyklų parką Druskininkuose ir S. Augusto skverą Augustave“, Grožio šaltinio aplinka 2011 metais buvo pertvarkyta.
Vandens telkiniai Druskininkuose nebūna apleisti ir žiemą – čia vyksta žūklės varžybos, galima čiuožinėti pačiūžomis, jeigu pasitaiko palanki žiema ir ledas būna pakankamai storas, ant Druskonio ežero organizuojamas ralis. Vandens telkinių pakrančių aplinka keičiasi ir gražėja kartu su Druskininkais.
Istoriniai kadrai:



Pakrantės anksčiau:




Vandens telikinių aplinka šiandien:







Vytenio Staugaičio, Roberto Kisieliaus, Eglės Aidetytės, Druskininkų muziejaus ir Druskininkų savivaldybės archyvų nuotraukos. |